Адреса: Київ, вул. Княжий Затон, 9
9:00 – 22:00, без вихідних

  Рани у гризунів і кроликів: як надати першу допомогу до приїзду в клініку?

  Автор: Animal Сlinic
  Дата публикації:
  Поділитися в соцмережах: Twitter Facebook
  image

  Здається, що ваш улюбленець в безпеці? Та навіть у клітці, з ним може щось трапитися. Але все-таки потрібно знати правила надання першої допомоги, щоб полегшити вихованцеві біль і не допустити поширення інфекції.

  Як підготуватися?

  Не маючи достатньо знань і досвіду для надання медичної допомоги, краще бути на зв'язку з ветеринаром, якому ви довіряєте. Переконайтеся, що у вас є номер телефона та адреса ветклініки. Про всяк випадок будинку повинен зберігатися набір засобів для першої допомоги тварині:

  • Невеликий чистий рушник.
  • Знезаражувальний розчин. В нашій ветаптеці в Києві можна придбати розчин хлоргексидину 2% і 4% — для уражень різного ступеня. А для відкритих ран концентрація хлоргексидину становить 0,05%.
  • Ватні палички та вата. 2–3 шприци об'ємом 10 мл, щоб промити рани водою і напоїти тварину.
  • Мазь-антибіотик.
  • Пінцет.

  Якщо у вас кілька кроликів або гризунів, краще мати вдома запасну клітку, в якій можна ізолювати травмовану або хвору тварину.

  Як обробити рану?

  Щоб обробити незначну ранку або укус, дістаньте потерпілого з клітки й обережно загорніть його в чистий рушник. Такий захід необхідний, щоб через страх вихованець не вкусив вас, і обробка пройшла відносно спокійно. Потім промийте рану водою зі шприца і витріть її чистою ватою. Намочіть ватяну паличку антисептиком і обробіть рану.

  Навряд чи вихованець дозволить забинтувати уражену ділянку. Він може почати зривати пов'язку. Дайте рані підсохнути, але періодично оглядайте її, промивайте і обробляйте маззю з вмістом антибіотика. Не давайте тварині антибіотик всередину до консультації з ветеринаром!

  Невідкладна допомога фахівця знадобиться, якщо пошкоджено очі тварини, а також якщо вона поранилася об прути клітки, оскільки такі рани дуже часто призводять до поширення інфекції. Пам'ятайте: самостійно надана перша допомога власника не може бути повноцінною альтернативою прийому у ветеринара!

  Записатися на прийом Live-консультація