- Головна
- Новини і події
- Симптоми захворювань птахів (папуг). Орнітолог Київ
Симптоми захворювань птахів (папуг). Орнітолог Київ
Є різноманітні недуги птахів. Пернаті вихованці схильні до захворювань ШКТ (запалення зоба), дихальної системи (риніт, трахеїт), паразитів (пухопереїди, глисти), інфекційних захворювань (сальмонельоз та ін.). Не є виключеннями для птахів і травми: переломи крил або лап, забої та розтягнення.
Помітити ознаки відхилення здоров'я улюбленця від норми під силу навіть власнику. Але підтвердити побоювання, провівши діагностику, може лише досвідчений орнітолог, у Києві кваліфікований ветеринар цього профілю приймає в Animal Clinic.
Як визначити, що птахові погано?
Птах, який має проблеми зі здоров'ям, починає поводитися незвично. Ви зрозумієте, що пернатий вихованець, наприклад, папуга, захворів, якщо в нього:
- З'явилася звичка сидіти не на жердинці, а на дні клітки.
- Зник апетит.
- Знижена рухливість, здібність щебетати та співати.
- Забруднене пір'я зверху дзьоба.
- Ненормальний послід: зелений за відсутності їжі цього кольору в раціоні, з домішкою крові, зі збільшеною порцією сечі, з дивним запахом.
- Брудне пір'я в області клоаки.
- Тяжке дихання та нехарактерні звуки.
- Часте позіхання.
- Свербіж.
- Пір'я тьмяне, постійно випадає.
- Пошкодження шкіри або виразки на підошві лап.
- Надмірне розростання дзьоба або пазурів.
- Судоми.
- Нудота та блювання.
- Часто наїжачена поза — розчепірене оперення — спроба зберегти тепло.
- Виділення з очей, носа, рота.
- Нервові чухання.
- Кульгавість або зміщення маси тіла на одну лапу (підтискає одну лапку, стоїть переважно на іншій)
- З'явилися новоутворення, наприклад, шишка на тілі.
Якщо помітили хоча б одну з цих ознак, покваптесь звернутися за допомогою до ветеринара.
Чому у лікуванні птаха важлива термінова професійна допомога?
Пташині недуги розвиваються набагато швидше, ніж у ссавців. Якщо птах, наприклад, не їв пів дня, його потрібно обстежити найближчим часом, адже зволікання може призвести до загибелі.
Не можна лікувати птицю та коригувати її харчування самостійно, думаючи, що це точно допоможе. Наприклад, власники іноді приймають збільшення обсягу сечі за пронос, тому вирішують перестати давати папузі фрукти та овочі. Але так робити не можна, адже соковиті рослинні корми є основою раціону цієї пташки.
Кожен випадок захворювання є індивідуальним, тож щодо постановки діагнозу варто довіряти професіоналу. Якщо побачили, що з крилатим вихованцем щось не так, терміново зверніться до Animal Clinic. Наш орнітолог у Києві проведе огляд та діагностику, а потім призначить відповідне ефективне лікування.