На що тварини хворіють взимку та як вберегти їх від недугів?

Автор: Animal Сlinic
Дата публикації:
Поділитися в соцмережах: Twitter Facebook
image

Довго перебуваючи на холодному повітрі та промерзлій землі під час прогулянки, домашній улюбленець може отримати переохолодження. Через нього імунітет може дати збій, що є сприятливою умовою для розвитку патогенних мікроорганізмів.

Взимку кіт або собака може захворіти на гострі респіраторні вірусні та інші небезпечні інфекції. Також в цю пору року загострюються окремі хронічні недуги. Дізнайтеся з цієї статті Animal Clinic, які зимові захворювання існують та як їм запобігти?

Зимові вірусні захворювання котів

Через холод та підвищений рівень вологості надворі для котів зростає ризик захворіти на вірусні недуги. Вони є небезпечними навіть для улюбленців, які не виходять надвір, оскільки патогенний мікроорганізм може потрапити в оселю, наприклад, на взутті. Коти взимку хворіють на наступні інфекційні захворювання:

  • Ринотрахеїт — захворювання, що уражує органи дихання та зору, а протікає гостро й може бути смертельним для вихованця будь-якого віку.
  • Бронхопневмонія — легенева недуга, що супроводжується запаленням бронхів та легень та їх наповненням специфічною рідиною. Особливо до захворювання схильні цуценята та кошенята.
  • Панлейкопенія (котяча чума) — небезпечна недуга, котра характеризується лихоманкою, ураженням органів дихання, ШКТ і загальною інтоксикацією організму, а без своєчасної ветеринарної допомоги призводить до смерті кота.
  • Каліцівіроз — небезпечна вірусна інфекція, що загрожує смертю. Призводить до запалення очей, порушує роботу дихальної системи, провокує лихоманку, апатію, кровотечі.
  • Сказ — гостре інфекційне захворювання, що спричиняє тяжке ураження центральної нервової системи, а без термінового звернення по медичну допомогу — смерть.

Помітивши, що в кота запалені слизові, кашель, ускладнене дихання, він став млявим чи його поведінка змінилася іншим чином, одразу варто доставити тварину до ветеринара. В Києві та Київській області на вірусних інфекціях, характерних для зимового періоду, знаються ветеринарні лікарі нашої мережі ветеринарних центрів Animal Clinic.

Зимові вірусні захворювання собак

Собаки більше часу проводять на вулиці та більше контактують з іншими тваринами, тож мають вищий ризик інфікуватися. Взимку домашній собака може захворіти на такі недуги, як:

  • Парвовіроз — вірусне захворювання, що уражує шлунково-кишковий тракт (призводить до внутрішніх кровотеч) та серцевий м’яз, провокує зневоднення організму та загальне зниження імунітету. Без лікування собаки переважно помирають.
  • Лептоспіроз — бактеріальне захворювання, яке спричиняє сильну інтоксикацію організму, ураження нирок, печінки, нервової системи.
  • Чума м’ясоїдних (чумка) може спровокувати втрату слуху, зору, відчуття запахів, ураження ЦНС.
  • Парагрип — вірусна недуга, що викликає порушення функціонування органів дихання.
  • Гепатит здатен призвести до дегенеративних змін в печінці, а також ураження центральної нервової системи.
  • Сказ — смертельне вірусне захворювання.

Собака кашляє, чхає, відмовляється від їжі, має сухий гарячий ніс, жовті слизові оболонки, підвищену температуру, апатичний стан чи інші симптоми, які вказують на те, що він занедужав? Одразу зверніться до ветеринарної клініки.

Зимове загострення хронічних недугів у котів та собак

Взимку в домашніх улюбленців загострюються хронічні захворювання, які в теплі пори року можуть жодним чином не проявлятися. У котів та собак через перебування на холодній підлозі може загостритися артрит. Суглоби запалюються, виникає біль, тварина починає кульгати.

Також взимку зростає ймовірність загострення циститу, особливо у тварин з ослабленим імунітетом. Часті та болісні сечовипускання можуть спіткати і собак, і кішок, проте перші переносять захворювання значно важче. Якщо своєчасно не подбати про терапію, недуга може перейти на нирки.

Як вберегти тварину від зимових захворювань?

Найефективніший метод профілактики гострих вірусних і бактеріальних інфекцій, у тому числі сказу — вакцинація. Щеплення комплексною вакциною забезпечує домашню тварину імунітетом від збудника захворювання протягом року.

Запобігти загостренню хронічних недугів дозволяє своєчасне лікування, регулярні профілактичні візити до ветеринара, якісне харчування та піклування про гігієну. Додатковими заходами захисту від зимових недугів будуть часте вологе прибирання помешкання, спеціальний прогулянковий одяг для вихованця, контроль за тим, щоб він не пив з калюж та не куштував їжу, розкидану надворі; ретельне миття та сушіння лап після кожної прогулянки.

Записатися на прийом Live-консультація
Viber чат
doggy

Любі клієнти!

Ми продовжуємо надавати послуги за цінами, сформованими до вторгнення РФ в Україну, попри підвищення курсу $ та здорожчання витратних матеріалів і медикаментів для нас у 2,5 рази. Все заради перемоги!