- Головна
- Новини і події
- Літні захворювання тварин: як вберегти вихованця?
Літні захворювання тварин: як вберегти вихованця?

З настанням літа усі починають проводити більше часу на природі та планувати відпустки. Але, приділяючи увагу цим важливим аспектам життя, опікуни домашніх тварин мають продовжувати тримати у фокусі здоров’я вихованця, адже підвищення температури повітря — чинник різноманітних небезпек. Дізнайтеся про них з цієї статті, щоб вжити запобіжних заходів.
Недуги, спричинені паразитами
Влітку для тварин підвищується ймовірність зараження через збільшену тривалість прогулянок. В зоні ризику — навіть ті улюбленці, котрі не виходять за межі помешкання. Наступні паразити активуються в літній період і в тій чи іншій мірі можуть зашкодити організму тварини:
-
Кліщі. Влітку спостерігається пік їхньої активності. Ці павукоподібні є переносниками низки небезпечних захворювань:
- Бабезіоз (піроплазмоз). Призводить до анемії, ураження внутрішніх органів, а без лікування — до смерті.
- Бореліоз (хвороба Лайма). Перші симптоми можуть проявитися через декілька місяців чи навіть років після укусу кліща. Симптоми такі: лихоманка, втрата апетиту, млявість, кульгання, опухання суглобів.
- Анаплазмоз. Без своєчасного звернення до лікаря недуга провокує утруднене дихання, збільшення лімфовузлів і печінки, а хронічна фаза вирізняється регулярними кровотечами.
- Ерліхіоз. Симптоми різноманітні: від сонливості, апатичності, нудоти й підвищеної температури у гострій фазі до втрати маси тіла, набрякання кінцівок і локальних крововиливів — у хронічній.
-
Комарі. Можуть провокувати такі негаразди зі здоров’ям:
- Дирофіляріоз. Зараження личинками гельмінтів. Глист дозріває під шкірою, а згодом може мігрувати в легені, серце, спричиняючи задишку, в’ялість та серйозні проблеми з внутрішніми органами.
- Алергічна реакція. В місці укусу комара може з’явитися почервоніння, набряк, свербіж.
-
Блохи. Влітку особливо активні. Через цих ектопаразитів може статися:
- Дерматит.
- Алергічна реакція на блошину слину.
- Глистяна інвазія.
Від комарів варто використовувати спеціальні репеленти. Протидіяти кліщам і блохам допомагають краплі на загривок, спреї, шампуні, а також таблетки, які радимо підібрати спільно з ветеринарним лікарем. Та всі ці засоби можуть бути лише додатковими: допомагають знешкодити кліща, проте не запобігають зараженню у випадку укусу. Найефективнішим профілактичним заходом є планова вакцинація.
Бактеріальні захворювання
Влітку зростає ризик розвитку лептоспірозу в собак. Зокрема це пов’язано з відпочинком біля водойм, які часто заражені лептоспірами — бактеріями, які, потрапивши до організму тварини, можуть викликати серйозні проблеми з нирками, печінкою, або навіть призвести до смерті.
Також влітку активується механізм передачі сальмонели. Сальмонельоз проявляється лихоманкою, бронхопневмонією, гострим гастроентеритом. З моменту зараження смерть настає через 2–4 дні.
Щоб улюбленець не захворів на бактеріальну недугу, ретельно стежте за його харчуванням, не давайте куштувати їжу, що валяється надворі, та пити воду з калюж, не пускайте плавати у водоймах, адже там можуть перебувати збудники небезпечних захворювань. Помітивши у вихованця ознаки нездужання, одразу зверніться до Animal Clinic.