Допомога тварині при тепловому ударі

Автор: Animal Сlinic
Дата публикації:
Поділитися в соцмережах: Twitter Facebook
image

Нормальна температура тіла котів та собак — 37,5 – 39 ° С. Її підвищення до 40,5 ° С може погано відбитися на серці тварини. Перегрітися вихованець може вдома, під час прогулянки або в машині.

Як зрозуміти, що собака перегрівся?

За симптомами тепловий удар спочатку можна переплутати із втомою, але, крім млявості, можуть проявитися інші ознаки:

  1. Посилене слиновиділення.
  2. Розфокусований погляд.
  3. Відмова від їжі.
  4. Важке дихання зі свистом і хрипом.
  5. Похитування під час ходіння.
  6. Температура, вища за 40 ° С.
  7. Блювота, судоми, пронос.

Але, наприклад, лише відсутність апетиту не можна вважати ознакою теплового удару, оскільки влітку апетит деяких собак знижений. Про нездужання скаже комплекс симптомів з урахуванням вашого знання, що собака провела час на сонці або в задушливому середовищі. При тепловому ударі слід негайно допомогти:

  • Зняти нашийник і намордник.
  • Відвести тварину в прохолодне місце.
  • Обтерти холодною водою. Але не кидайте у воду — різкий перепад температури дуже небезпечний.
  • Зробити компреси на голову, пахви, внутрішню поверхню стегон.
  • Запропонувати воду.

Відведіть собаку на прийом до ветеринара в Києві, навіть якщо після надання першої медичної допомоги здається, що його стан нормалізувався. Перегрів є небезпечним для всіх систем організму, а погіршення самопочуття улюбленця може настати через кілька днів після теплового удару.

Як допомогти кішці в спеку?

Тепловий удар у кішок трапляється рідше, ніж у собак, адже їх менше вигулюють. Влітку домашні кішки ховаються в темних куточках квартир, а сільські — в тіні дерев. Кішки переживають спеку і задушливість дуже погано. Це потрібно враховувати в найспекотніші дні дачникам і тим, хто залишає вихованців будинку на весь день.

Якщо впевнені, що кішка перегрілася, забезпечте її прохолодою, збийте температуру прохолодним компресом, напоїть і відвезіть до ветеринара. Якщо в спеку кішка не хоче їсти, це ще не симптом перегріву. Можливо, в улюблениці знизився апетит, бо вона майже не рухається, або покладена вами їжа залежалася в мисці та встигла зіпсуватися.

Щоб захистити пухнасту вихованку від спеки, розвісьте вдома змочені у воді рушники або простирадла — вони трохи охолодять повітря. Тримайте двері у ванну кімнату відкритою, щоб кішка могла прилягти на прохолодний кахель. Обов'язково змінюйте воду тварини на свіжу.

Записатися на прийом Live-консультація
Viber чат
doggy

Любі клієнти!

Ми продовжуємо надавати послуги за цінами, сформованими до вторгнення РФ в Україну, попри підвищення курсу $ та здорожчання витратних матеріалів і медикаментів для нас у 2,5 рази. Все заради перемоги!