- Головна
- Новини і події
- Що треба знати про весняні подорожі з улюбленцем?
Що треба знати про весняні подорожі з улюбленцем?

Навесні прокидається жага до мандрів, і багато хто планує розділити радощі від подорожі з домашньою твариною. Для неї великою пригодою буде як виїзд в інше місто чи за кордон, так і просто поїздка на пікнік. Куди б ви не прямували, варто подбати про безпеку в дорозі та низку незамінних речей. Детальніше про підготовку до весняних мандрівок з собакою чи котом — у цій статті Animal Clinic.
Перелік речей для подорожі?
Збираючись у відпустку з вихованцем, важливо взяти усе, від чого залежить його комфорт, самопочуття та навіть власне перспектива бути допущеним до громадського транспорту чи іншої держави. Чек-лист має наступний вигляд:
- Корм, питна вода та посуд для них. З середини весни вже може ставати досить спекотно, тож спрага в дорозі — звичне явище. Пропонувати воду тварині можна у складній мисці. Прихопіть смаколики: вони порадують вихованця та допоможуть знизити рівень стресу.
- Ліки та засоби для надання першої допомоги й перевірки стану здоров’я. Наші ветеринари радять мати з собою аптечку улюбленця, в якій є його ліки, якщо він алергік або має хронічні недуги. Також варто покласти туди препарати, які допоможуть при харчовому отруєнні, знеболювальне, бинт, перекис водню, термометр.
- Ветеринарний паспорт. В документі мають бути всі позначки про щеплення та, якщо це виїзд за кордон, про чіпування.
- Особисті речі тварини. У поїздці стануть у пригоді лежанка, іграшки, рушник для витирання лап, повідець, намордник.
Додайте в телефонну книгу на смартфоні номер ветеринарного лікаря. Якщо вирушаєте в інше місто чи країну, про всяк випадок заздалегідь дізнайтеся, де найближча до вашого місця проживання ветклініка.
Особливості перевезення в приватному та громадському транспорті
Їдете на власній автівці? Варто подбати про безпекові заходи, адже тварині не можна вільно пересуватися салоном. Якщо у вас великий або середній собака, радимо придбати спеціальний ремінь безпеки. Маленького собаку або кота краще тримати в переносці.
Коли робитимете зупинки на заправках, не залишайте тварину в салоні: якщо буде спекотно, вона може отримати тепловий удар або навіть померти від перегрівання.
Подорожі громадським транспортом також можливі лише за умови перебування дрібної тварини в переносці. Якщо у вас великий собака, він має бути на повідці та в наморднику.
Як підготувати тварину до поїздок на дачу?
За містом підвищується ймовірність контакту улюбленця з дикими тваринами, тож він ризикує заразитися сказом. Важливо здійснити вакцинацію, якій має передувати дегельмінтизація. Після щеплення радимо витримати карантин протягом приблизно 14 днів, а далі — сміливо брати вихованця на дачу.
Подбайте про захист від шкірних паразитів: бліх та кліщів. Можна проводити обробку шкіри тварини протипаразитарною суспензією або давати таблетки, які всмоктуються у кровоток, а вже через декілька годин згубно впливають на ектопаразитів.
Бажаєте комплексно підготувати чотирилапого друга до весняних подорожей? Тоді зверніться до Animal Clinic. В філіях у Києві та Київській області можна проконсультуватися, вакцинувати та чипувати улюбленця, щоб він був цілковито готовим до спільних весняних пригод, а ви — спокійні за його здоров’я.