- Головна
- Новини і події
- Чому вихованець лисіє?
Чому вихованець лисіє?
У здорової тварини — гарна й блискуча шерсть. Небагато волосків випадає щодня, а під час линяння — у великих кількостях. Якщо з'явилися залисини, це алопеція — патологічне випадання шерсті.
Немає універсальної відповіді на запитання: «Чому тварина лисіє?». Облисіння може бути пов'язане з різними причинами, які здатен встановити лише досвідчений ветеринарний лікар.
Причини облисіння у котів та собак
Фактори, що провокують рясне випадання вовни та утворення лисих ділянок, поділяються на власне дерматологічні недуги та порушення функцій організму. Кіт або собака може лисіти з таких причин:
- Грибкове ураження, наприклад, лишай або трихофітія.
- Шкірні паразити.
- Дерматит різної природи.
- Себорея.
Всі ці патології чудово піддаються діагностиці та лікуванню у ветеринара-дерматолога. Якщо звернутися до фахівця, коли тільки виявили проблему, вже незабаром вихованець почне видужувати. Також часто облисіння стає наслідком порушень у системах організму:
- Гормональний збій.
- Авітаміноз.
- Пережитий стрес.
- Порушення функції сальних залоз.
- Алергічна реакція на доглядові засоби, корм, укус комахи.
- Онкологія.
- Хвороба крові.
- Важкі пологи.
Помітивши інтенсивне випадання шерсті, необхідно доставити вихованця до ветеринарної клініки. Джерело проблеми з'ясує ветеринар після опитування власника та проведення досліджень.
Як відбувається облисіння за різних патологій?
Перенісши стрес, вихованець може сам виривати шерсть клаптиками. Зазвичай при цьому страждає область статевих органів, живіт та внутрішня сторона стегна. Від нервового потрясіння найбільше лисіє спина.
При збої в ендокринній системі шерсті зазвичай меншає на переніссі, шиї та під нею, стегнах, а також біля основи хвоста. Характерною особливістю є набуття шкірою сухості та зморшкуватості.
Про розвиток онкологічної недуги може говорити різке облисіння в ділянці, а потім — шиї. Якщо шкіру тварини уражено грибком, голі ділянки з'являються несиметрично, а шкіра при цьому запалена, вкрита виразками та скоринками. При нестачі вітаміну А також утворюються безшерсті ділянки, де шкіра стає насиченого рожевого кольору.
Самостійне лікування може виявитися не тільки марним витрачанням коштів, а й шкідливим втручанням. Тоді як кваліфікована ветеринарна допомога — це оптимальна точність діагностики та правильно підібрана терапія.