Адреса: Київ, вул. Княжий Затон, 9
9:00 – 22:00, без вихідних

  Що таке титр антитіл?

  Автор: Animal Сlinic
  Дата публикації:
  Поділитися в соцмережах: Twitter Facebook
  image

  При обстеженні тварин власники іноді стикаються з таким поняттям, як титр антитіл. Воно часто вживається в контексті підозри на інфекційні захворювання, наприклад, парвовірус або лептоспіроз. Спочатку пропонуємо розібратися з тим, що ж таке антитіла. Вони являють собою великі білки кулястої структури, що знаходяться в плазмі крові. Антитіла виділяються плазматичними клітинами імунної системи для захисту організму від клітин різних патогенів.

  Титр антитіл дає можливість проаналізувати кількість і різноманіття антитіл в крові тварини, а також пов'язаний з ними потенціал імунітету. Виміряти титр антитіл дозволяє особливий метод діагностики крові тварини — імуноферментний аналіз.

  Навіщо проводиться аналіз на антитіла?

  Процедура потрібна для визначення того, чи була пацієнтом перенесена інфекція. Негативний аналіз на специфічні антитіла — показання до проведення вакцинації. Метод дає ветеринару зрозуміти наступне:

  1. Чи була інфекція вже перенесена або вона до сих пір протікає.
  2. Чи є імунна відповідь на тканини організму тварини.
  3. Чи присутня досить сильна імунна відповідь проти, наприклад, вірусу.

  Головні переваги методу діагностики: широкий спектр інфекцій, що виявляються тестуванням, швидкість і відносна простота проведення дослідження в лабораторії.

  Результати імуноферментного аналізу

  Антигени виявляються тест-системою як в разі продовження збудником своєї життєдіяльності, так і коли після терапії збудник було знешкоджено. Але потрібно враховувати, що негативний результат при виявленні антитіл до антигенів збудника певної інфекції не завжди є гарантією здоров'я тварини.

  Це так, оскільки імунній відповіді потрібен час на формування. Через це існує загальноприйнята рекомендація робити імуноферментний аналіз хоча б двічі: наступну процедуру потрібно провести через 2–3 тижні після першої.

  Записатися на прийом Live-консультація