- Головна
- Новини і події
- Випадіння (пролапс) залози третьої повіки у тварин: що це, на що звернути увагу, як відбувається лікування?
Випадіння (пролапс) залози третьої повіки у тварин: що це, на що звернути увагу, як відбувається лікування?
Тварини, на відміну від людей, мають не 2, а 3 повіки. Третя повіка розташована у внутрішньому куті ока та є майже непомітною. Вона потрібна для захисту органа зору та продукує до 40% від усього об’єму слізної рідини ока. Вона ж відповідає за розподіл слізної рідини по оку.
Як розпізнати випадіння залози третьої повіки?
Залоза третьої повіки, що випала, має вигляд округлого утворення у внутрішньому куті ока — між рогівкою та третьою повікою. У патологічному стані ця залоза має червоне забарвлення та викликає у вихованця дискомфорт, тож він тре око лапою. Можливе інтенсивне сльозовиділення — результат запального процесу.
Чому випадає залоза третьої повіки та як усунути пролапс?
Причиною патології може бути породна схильність. Найчастіше вона зустрічається в собак: шарпеїв, мопсів, бульдогів, біглів, пекінесів, кане-корсо. Проте порушення може виникнути й в котів з приплюснутими писочками: в британця, шотландця, перса, екзотичної короткошерстої кішки тощо. Також у пролапсу можуть бути такі чинники:
- Алергічна реакція.
- Травма ока.
- Хронічний кон’юнктивіт.
- Чужорідне тіло в оці.
- Аденома третьої повіки.
- Розростання тканин слізної залози.
Єдиний дієвий спосіб вилікувати тварину, в якої випала третя повіка, — здійснити операцію. Хірургічна процедура полягає у тому, що ветеринар-офтальмолог здійснює 2 мініатюрних розрізи навколо запаленої залози, ховає її всередину утвореної «кишеньки» та ушиває.
Відновлювальний період складає біля 10 днів. За цей час запалення цілковито розсмоктується, а третя повіка повертається у природне положення. Щоб попередити зараження бактеріями, ветеринарний офтальмолог може призначити пацієнту очні краплі або мазь з антибіотиком та спеціальні протизапальні засоби, щоб стан улюбленця якомога швидше нормалізувався.
Не займайтеся самостійним лікуванням пролапсу слізної залози в собаки або кота. Зверніться до фахівця Animal Clinic — і проблему буде вирішено швидко та безпечно для вашого чотирилапого друга.