Літній грумінг: чи треба купати тварину, як правильно її підстригти?

Автор: Animal Сlinic
Дата публикації:
Поділитися в соцмережах: Twitter Facebook
image

Під час спеки хочеться усіма силами допомогти улюбленцю почуватися добре. З’являється закономірна ідея покупати його або вкоротити шерстний покрив. Чи треба це робити та яких правил слід дотримуватися — дізнайтеся з цієї статті.

Поради щодо купання котів і собак

Одразу хочемо наголосити, що не варто зловживати купанням кота. Одного разу за сезон для підтримання гігієни буде достатньо. Через парниковий ефект під час природного висихання шерсті тварині може ставати ще спекотніше. Краще через день вичісувати шерсть, щоб допомогти позбутися зайвої та поліпшити терморегуляцію. А от сфінксів слід купати раз на 2–6 тижнів.

Якщо маєте собаку, влітку його треба купати 1–2 рази на місяць, мити лапи — після кожної прогулянки, а також протирати живіт теплою водою й вичісувати шерсть. Дотримуйтеся цих універсальних правил щодо купання домашніх улюбленців:

  • Купайте у теплій воді, у жодному разі не у холодній. Для пухнастого собаки температура води має бути 34–37 °C, а для представників безшерстих порід — 37–39 °C. Для кота комфортною буде температура 38–40 °C.
  • Застосовуйте шампунь, призначений для тварини.
  • Якщо користуватиметеся душем, поставте його на м’який режим, адже сильний струмінь може налякати та навіть травмувати тварину.
  • Подбайте, щоб після банної процедури вихованець не перебував на протязі. Краще висушити шерсть феном.

Якщо кіт або собака боїться води, не створюйте шуму: краще завчасно набрати воду у ванну чи таз. Не купайте тварину, якщо вона вагітна або нещодавно перенесла операцію.

Що треба знати про підстригання котів і собак?

Коти не потребують вкорочування шерсті, навіть влітку. Виключення — медичні показання: наявність ранок, ковтуни, проблеми з травленням через надмірний обсяг шерсті, що проковтує кіт.

Якщо все ж хочете підстригти кота, знадобиться спеціальна безшумна машинка з насадкою від 3 мм. Шерсть під час стрижки має бути сухою. Стригти починають зі спини, а далі переходять до боків та живота. Робіть це обережно, щоб не пошкодити соски та статеві органи. На голові, лапах та хвості стригти шерсть не можна, адже там зосереджені численні чутливі волоски, необхідні тварині для орієнтуванні у просторі.

Щодо собак, стригти представників порід з підшерстком неможна, адже він захищає від сонячних променів. Це такі собаки, як самоїди, вовкодави, вівчарки, хаскі. Можна стригти тільки породи, що не мають підшерстку: йоркширських тер’єрів, пуделів, ши-тцу — для них існують спеціальні модельні стрижки, на яких знаються професійні грумери. Породна стрижка допоможе собаці зберегти здоров’я шкіри.

У Києві та Київській області довірити комплексне підтримання гігієни: купання та стрижку тварини — можна досвідченому фахівцю Animal Clinic. Він користується професійним обладнанням та безпечними для тварин засобами, щоб домашні улюбленці мали охайний вигляд.

Записатися на прийом Live-консультація
Viber чат