- Головна
- Новини і події
- Стерилізація кішки та собаки: коли стерилізувати та як відбувається операція?
Стерилізація кішки та собаки: коли стерилізувати та як відбувається операція?
Після досягнення статевої зрілості, якщо самиця не становить племінної цінності, необхідна операція з видалення репродуктивних органів. Стерилізація кішки та собаки позбавляє опікуна не тільки від дратівливої поведінки вихованки, а й від численних проблем зі здоров'ям, викликаних незадоволенням статевої охоти.
Що буде, якщо не стерилізувати кішку чи собаку?
Самиця, яку не прооперували, може завдавати багато клопоту. Він пов'язаний з гормональним сплеском і готовністю до злучки. Найчастіше опікуни вдаються до такої міри, як стерилізація кішки, собаки через дивну поведінку улюблениці:
- Мітить у будинку.
- Виявляє агресію.
- Стає в позу, що сигналізує про готовність до спарювання (опускає передню частину тіла та піднімає п'яту точку).
- Хибна вагітність — явище, характерне для самиць собак, які не спарюються. Вихованка може уявити, що в неї з'явилося потомство: починає вити чи будувати схованку з одягу.
- Гортанні крики, які видаються кішками. Таким нявканням самиця намагається заохотити кота.
- Спроби втекти з дому в пошуках партнера.
Немає статевого потягу — немає й такої поведінки. Нестерилізована вихованка може дати небажане потомство, якщо ви не встежили за нею, і відбувся статевий контакт. До того ж є ризик утворення гормонозалежних злоякісних пухлин. Стерилізація кішки, собаки у рази зменшує ймовірність онкологічних захворювань.
У якому віці стерилізувати кішку чи собаку?
Якщо для вас є актуальним запитання: «коли стерилізувати кішку, собаку?», знайте, що оптимально провести операцію улюблениці у 7–8 місяців, якщо вона дрібної чи середньої породи.
Самиць великих порід варто стерилізувати в 10–12 місяців. Попередньо краще проконсультуватися з ветеринаром: він підкаже, чи досягла тварина відповідного віку.
Стерилізація кішки, собаки можлива й у пізнішому віці, якщо це дозволяє стан здоров'я тварини. Наприклад, за наявності серцевих проблем може бути протипоказана анестезія. Саме тому важливо обстежити самицю: зробити їй УЗД серця та аналізи крові.
Як виконується стерилізація самиці?
Стерилізація кішки чи собаки передбачає видалення яєчників та матки пацієнтки під дією анестезіологічного препарату. У Animal Clinic використовується найменш травматичний спосіб — лапароскопія.
Це малоінвазивна операція, під час якої через розрізи (до 5 мм) в черевну порожнину вводяться ендоскоп та хірургічний інструмент. Після такої процедури пацієнтка швидко відновлюється, а місце накладання швів поступово стає непомітним.