- Головна
- Новини і події
- Захворювання щитоподібної залози собак і котів
Захворювання щитоподібної залози собак і котів
Щитоподібна залоза впливає на всі тканини та органи. Порушення її функціонування широко поширені у чотириногих друзів людини. Захворювання цього ендокринного органа в основному проявляються у тварин, які старіють. Вчасно визначивши проблему, ветеринар в Києві не допустить подальшого погіршення ендокринного здоров'я вихованця і навіть зможе поліпшити якість його життя.
Гіпотиреоз у собак
Собаки страждають гіпотиреозом — зниженням функції щитоподібної залози. Орган руйнується власними імунними клітинами. У собак, які страждають на гіпотиреоз, можуть бути такі симптоми:
- Небажання грати та виконувати команди.
- Частий сон.
- Поява надмірної ваги.
- Низька стійкість до холоду.
- Відсутність тічок (у сук).
- Атрофія сім'яників (у псів).
- Дерматити.
- Осередки облисіння.
- Поганий стан шерстного покриву.
Уникнути руйнування тканин щитоподібної залози можна, якщо виявити патологію на ранній стадії. Для цього ми радимо приводити собаку на щорічну диспансеризацію і здавати її кров на тиреоїдні гормони, особливо якщо тварині понад 6 років.
Гіпертиреоз у кішок
У кішок реєструється зворотний стан — гіпертиреоз — надлишкова продукція тиреоїдних гормонів. Причиною часто стає білатеральна аденоматозна гіперплазія щитоподібної залози. Серед етіологічних чинників розвитку гіпертиреозу — аутоімунні процеси, генетична схильність, інфекційні захворювання, вплив чинників навколишнього середовища, харчування. Захворювання можна запідозрити за такими ознаками:
- Втрата ваги при підвищеному апетиті.
- М’язова дистрофія.
- Постійна спрага.
- Погіршення якості шерсті.
- Підвищена збудливість.
Якщо у вашої кішки або собаки з'явилися наведені вище симптоми, негайно зверніться в Animal Clinic. Диференціальна діагностика дозволяє виявити недугу правильно, виключивши інші захворювання ендокринної та неендокринної природи зі схожими ознаками. Вона передбачає комплексний підхід: аналіз клінічної картини, гематологічних та біохімічних показників, а також показників ТТ4 і ТТГ, УЗД щитоподібної залози.