Особливості зимового утримання тварин та догляду за ними

Автор: Animal Сlinic
Дата публикації:
Поділитися в соцмережах: Twitter Facebook
image

Коли стає зимно, ризики для здоров’я хатніх вихованців зростають. Тварин, які ходять на прогулянки, слід захистити від підступних метеоумов та реагентів, а домосид — від протягів. Як саме зробити зимову буденність вихованця теплішою та вдосконалити щоденний раціон — читайте в цій статті нашої мережі ветцентрів Animal Clinic.

Поради щодо утримання

Хатні тварини є теплолюбними створіннями. Не можна допускати їхнього переохолодження, оскільки через це може знизитися імунітет. Комфортною температурою повітря для тварин є від +18 °С. Проте за перебоїв з опаленням їм треба допомагати зігріватися:

  • Собаці потрібна тепла лежанка з щільним дном та, наприклад, з такими наповнювачами, як синтепон або холлофайбер.
  • Коту буде затишніше у м’якому будиночку, що нагадує нірку, адже там можна не лише зігрітися, а й сховатися від зайвої уваги. Особливо чутливими до зниження температури повітря є сфінкси, тож їх треба одягати або загортати у плед.
  • Гризунам для будівництва додаткової схованки покладіть до клітки сіно, паперові серветки та тирсу.
  • Пташину клітку також можна утеплити сіном або аркушем паперу на дні.
  • Для рептилій актуальне застосування лампи накалювання 40 W або ультрафіолетової лампи.

Будьте обачними щодо джерел тепла. Уважно стежте за температурою батареї, якщо на ній перебуває кіт: через тривалий вплив високої температури тварина може отримати тепловий удар, а котик зі слабким здоров’ям — навіть ураження внутрішніх органів. Клітку гризуна чи птаха тримайте на відстані 1,5–2 м від батареї або обігрівача, оскільки ці улюбленці мають ніжну шкіру, з якої швидко випаровується волога.

Секрети зимового догляду: гігієна та підбір гардероба

Собаки та коти потребують регулярного вичісування задля підтримання нормальної терморегуляції. А от підстригання краще відкласти до тепліших днів. Взимку тварину краще не купати повністю, а після миття лапок чи намокання надворі радимо ретельно висушувати шерсть феном.

Особливого догляду потребують взимку собачі кігті. Навесні та влітку вони природним чином сточуються об каміння та асфальт, а от взимку прогулянки часто відбуваються по снігу, тож кігті неконтрольовано ростуть, можуть спричиняти дискомфорт та навіть біль при пересуванні. Перевіряйте потребу у вкорочуванні приблизно раз на 7–10 днів.

Для захисту від агресивної дії реагентів та холоду змащуйте подушечки лап товстим шаром спеціального воску або силіконового крему. Після прогулянки засіб треба змити шампунем та теплою водою. Це оптимальний вибір ще й на час ожеледиці, оскільки у взутті собака може підсковзнутися на кризі.

На снігову погоду краще одягати на улюбленця спеціально підібрані черевички. Вони захищають не лише від холоду, а й від скла та інших гострих предметів, які непомітні під снігом.

Собак карликових, дрібних та короткошерстих порід треба вдягати у комбінезон, підібраний за розміром тварини: до 2 см об’єму одягу мають бути вільними. Надайте перевагу водовідштовхувальній тканині. Обирайте одяг, який застібається на липучки, оскільки вони є безпечнішими за блискавки.

Поради щодо годування та поїння під час холодів

Взимку організм тварин спрямовує багато енергії на зігрівання, особливо якщо в розпорядку дня присутні прогулянки. Підтримувати енергетичний баланс під час холодів допоможе один з цих методів:

  1. Підвищення калорійності меню. Цей варіант підходить, якщо ваш кіт або собака — на натуральному раціоні. Спосіб передбачає додавання до їжі м’яса, риб’ячого жиру чи оливкової олії.
  2. Збільшення разової порції приблизно на 15% або збільшення кількості годувань. Варіант для опікунів, які купують улюбленцям готовий корм зі збалансованим складом. Так, дорослого кота чи собаку треба почати годувати не два, а три або чотири рази на день.

Вода в мисці завжди має бути не лише чистою, а й теплою: оптимальна температура — +37,5 °С. Зверніть увагу, що тварини потребують вітамінів. Вони містяться тільки в натуральній їжі та преміальних кормах. Аби дізнатися, які речовини потрібні саме вашому вихованцю та як відновити їх баланс в організмі, обов’язково проконсультуйтеся з ветеринаром.

Записатися на прийом Live-консультація
Viber чат
doggy

Любі клієнти!

Ми продовжуємо надавати послуги за цінами, сформованими до вторгнення РФ в Україну, попри підвищення курсу $ та здорожчання витратних матеріалів і медикаментів для нас у 2,5 рази. Все заради перемоги!